XY - Anka Mierzejewska

teraz

zamieram z zachwytu, że można stworzyć taką doskonałość

31 sie 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

to szukanie rzeczy pięknych

30 sie 2015

okazało się, że przy odpowiedniej determinacji można obejrzeć wszystkie muzea w średniej wielkości mieście włoskim w jeden dzień – jedna świetna maska – biała- szeroka – z wycięciem z boku – z diabelskimi rogami – pomalowana z pędzla – na tym maźnięcia błękitu – kilka gwaszy – ludzie – w stylu toulouse – lautrec’a,  ale bardziej dziko malowani – małe – ładnie oprawione – niby to już było tyle razy – ale jednak jest w tym energia – pałac – siedziba rady – bajka typu wersal, tylko mniejsza – ale warto – z całej wystawy – o filmie włoskim – jeden artysta, jego szkice do scenografii – czarne na białym – mocne, bezpośrednie – uczciwe –  i gobeliny – etniczne dziedzictwo – białe – kolorowe – świetne – reszta stanowi urocze, za gorące, przetykane kawami tło -w innych dziedzinach – drzewo, w parku na przeciwko muzeum – drzewo które jest jak cały świat – wielkie – jest ogrodem, domem, huśtawką, schronieniem, cieniem, tlenem, kolorem, intensywne, bogate w miliony odcieni i połysków – trasa na najwyższą górę – można piąć się po kamiennej eleganckiej ulicy z oszałamiającym widokiem wzdłuż – na morze, na miasto, na dachy, w cieniu alei drzew, mijają Cię tylko ci z zacięciem sportowym i watachy psów – i najważniejsze – zostaje w głowie kolekcja twarzy – ludzi, którzy potrafią być kochani

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

jest tyle rzeczy pięknych – co wybrać żeby Wam pokazać?

29 sie 2015

1. naj casa:

2. naj kobieta :

3. naj stromość:

4. naj wyżej:

5. naj love:

6. naj kratka:

7. naj eternity:

8. naj happy:

9. naj chłodniej:

10. naj we dwoje:

11. naj lżej:

12. naj weselej:

13. naj milsza mordka:

14. naj precyzyjniej:

15. naj zakątek:

16. naj zwiedzanie:

17. naj pragnienie:

18. naj vouge:

19. naj kredki:

20. naj chłopiec:

21. naj blask:

22. naj srebro:

23. naj blue:

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

kulisy

12 sie 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

jestem nowa

11 sie 2015

wakacje – uwielbiam wakacje – dzwonię do urzędu – ta pani jest na urlopie, dzwonię do firmy – ta pani wróci z urlopu na 2 tygodnie, dzwonię do innej firmy – ta pani jutro wyjeżdża i będzie dopiero po 29 sierpnia. To jest cudowne. Jakby cały świat zwolnił. Jest metoda Montessori, polegająca na przysłuchiwaniu się łagodnym dźwiękom, dotykaniu piasku, drzewa, liścia. Nie na zasadzie – ja już raz widziałem w życiu liść i szkoda czasu na oglądanie liścia drugi raz, bo teraz zasuwam 220 na godzinę . …ponieważ od urodzenia mam cały czas nieustająco 20 lat – cały czas chcę zasuwać 220 na godzinę, a najlepiej ile się da wcisnąć gazu – do limitu – ale limit rzeczywiście istnieje – o dziwo. Nie można z siebie cały czas dawać, dawać, dawać, na wszystkich frontach. Trzeba czasem coś włożyć. Kiedyś bym nie wytrzymała jednej godziny w miejscowości, w której teraz świadomie i dobrowolnie i z najwyższym zainteresowaniem spędziłam 3 tygodnie przesypując piasek między palcami. Ciesząc się jak dziecko, że nikogo nie ma, że nikogo nie znam, że jestem jedynym turystą na plaży. I po tym „wielkim niczym” idę na film z alem pacino.  O co chodzi? Facet ma na głowie pudełko, które całkowicie zasłania mu cały obraz świata. Kręci się jak pies na posłaniu w kółeczko. Nic nie widzi. Siedzi z głową w pudełku. Starczy tylko zdjąć pudełko z głowy i wszystko się zmienia. Im szybciej się jedzie tym ciaśniej pudełko przylega do głowy. W pędzie dosłownie wrasta w skórę. Żeby je zdjąć trzeba się zatrzymać. Całkowicie. Do zera. Cieszę się że tylu ludzi teraz właśnie jest na zerze. Może przyjadą nowi. Ja chcę być nowa. Chcę to wszystko zmienić.


 

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

Katowice Customform

10 sie 2015

jeżeli ktoś z Państwa ma przyjemność przebywać w Katowicach – kilka moich obrazów jest na wystawie w  Customform do 27 sierpnia – można obejrzeć, można kupić.  Polecam – nie tylko obrazy, ale też uroczą obsługę, klimatyczne wnętrze i meble, które  tworzą Polscy projektanci.

adres:  Katowice, ul. Gliwicka 275

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

urodziny miesiąca

8 sie 2015

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

dance to death/ danza della morte

7 sie 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

zorganizujmy go

6 sie 2015

po spędzeniu 3 tygodni w bardzo małej miejscowości, gdzie, w kawiarni siada przy mnie ekipa 5 dziewczyn lat między 20 a 25 i piją kawę – w dopasowanych, małych, cywilnych bluzeczkach i wielkich odblaskowo – pomarańczowych spodniach dla street-workerów – czy takie dziewczyny remontują drogi? w tipsach i fryzurach – robiące sobie snapy o9 rano? jadę w teren – i odkrywam: moje dziewczyny rozpierzchły się po placyku i w rękawiczkach monitorują każdy śmietnik. mają maleńką, białą śmieciareczkę – czystą jak wóz strażacki – i wydobywają wszystko,  z każdego miejskiego pojemnika i sortują „każden jeden” śmieć. wracając widzę śmieciareczkę jak przystaje przy posesjach położonych w drodze na plażę – poza „centrum”…..pierwszą rzecz jaką widzę po powrocie jest śmietnik, z którego beztrosko wypływają pęki butelek tak plastikowych, jak i szklanych i strasznie zabolało mnie serce….przy śmietniku w swobodnej pozie drzemie pan w chmurze zapachów świadczących o jego zapale do spożywania napojów, które wprawiły go w ten błogi sen. na mojej klatce wystawa butelek i papierów… i zapach… człekokształtni tutaj właśnie załatwiają swoje sprawy…na Dubois i Wojciecha Cybulskiego poproszę o postawienie śmietników na butelki… proszę też o to, żeby śmietniki w mieście miały 4 przedziały, gdzie można wrzucić plastik, papier, puszki i resztę… mogę zbierać skorupki po jajkach, bo słyszałam, że to kurom dobrze robi, jak dziobią te skorupki w swoim pokarmie …produkcja śmieci jest zbrodnią przeciwko ludzkości, nie kupuję, kupuje tylko to co jest mi konieczne, albo jest dziełem sztuki i to wzbogaca życie. wchodzę do marketu i nie widzę nic atrakcyjnego – widzę miliony ton plastiku w różnych kolorach, bez których swobodnie można się obejść. pan przy mnie kupuje 6 słoików na zaprawy – kiedy ja mam w domu 6 słoików po dżemach – ratunku… gdzie jest bank słoików, gdzie mogę oddać moje słoiki dla tego pana? zorganizujmy go!


 

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

? co by wybrał mistrzów mistrz

4 sie 2015

gdyby Bóg chciał namalować dla mnie obraz – co by dla mnie wybrał? ale przecież On maluje codziennie, co chwilę dla mnie obrazy – niebo ocean chmurę słońce otwartą ludzką twarz

 

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska