XY - Anka Mierzejewska

teraz

30 maj 2017

kategoria - akzsazc, picture, wro, wystawa / Komentarze są wyłączone

przyjdź do mnie w kapciach rzyjdź do mnie boso przyjdź do mnie nocą

18 maj 2017

dlaczego warto akurat w NoC NaDoDrZa i w NoC MuZeÓw wpaść do pracowni?

- bo jest blisko i po drodze – kiedy z mapą NoCy NaDoDrZa przemierzasz okoliczne uliczki, przyjdziesz dodać sobie sił do Rozrusznika na rogu, kiedy wpadniesz do MizerArt na podwórku na Cybulskiego 35- to jest własnie tu – po drodze

- można zobaczyć prace, które nie są dostępne w żadnej galerii – na przykład malarstwo na tekturze, albo szablony z poprzednich murali

- można porozmawiać bezpośrednio bez uprzedniego umawiania się

-można nieobowiązująco otrzaskać się z tematem – zobaczyć więcej sztuki niż może znieść wzrok – i potem mieć o czym rozmyślać w weekend i na wakacjach

kategoria - wro, wystawa / Komentarze są wyłączone

miejsce obrazu jest przed oczyma patrzącego

31 mar 2017

miejsce obrazu jest przed oczyma patrzącego.

nie w sejfie.

nie w piwnicy.

nie,  żeby inwestować.

nie, na przyszłość.

tylko,  żeby patrzeć i widzieć.

teraz. dzisiaj.

poniżej, na obrazie namalowane jest muzeum,  na przeciwko naszego wzroku wisi obraz Joan Mitchell – mojej ulubionej autorki.

to jeden z obrazów namalowanych w serii „dobry malarz to sławny malarz”

i wystawionych w Galerii M Odwach we Wrocławiu na Świdnickiej.

 

kategoria - picture, wro, wystawa / Komentarze są wyłączone

dla sparcerowiczów, przechodniów, pasażerów, kierowców

28 mar 2017

kategoria - picture, wro, wystawa / Komentarze są wyłączone

Hałas w Muzeum Architektury we Wrocławiu

24 mar 2017

kategoria - picture, wro, wystawa / Komentarze są wyłączone

recenzentki

23 lut 2017

kategoria - akzsazc, picture, wystawa / Komentarze są wyłączone

super garden – w zaskakującej skali

23 sty 2017

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1201863463178067&set=a.1201863449844735.1073742044.100000632749192&type=3&theater

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

opowiedz mi

1 gru 2016

Ostania seria „to bee or not to bee” powstała z chęci znalezienia pozytywnych słów, kolorów, tematów i dania Ci ich przed oczy. Nasyć się miodem. Skąd się to wzięło? :

 

Pan domu podrywa się z fotela rycząc wściele do telewizora. Wiadomości. Wchodzę do innego domu. Pan domu rzuca gazetą w ekran, emocjonuje się, komentuje na głos.

 

Unoszę się nad domami jak Dzwoneczek z bajki. Wyłączam w głowie głos i patrzę z chmur na postaci, jak na kukiełki w teatrze.

 

Oni naleją sobie po lampce wina, czy czegoś, co lubią, zasną spokojnie, w przekonaniu, że mają racę. A ja nie zasnę. Mnie konflikt fizycznie boli. Skóra mnie boli, włosy, oczy, wszystko.

 

W moim odczuciu, jedyne, co mogę zrobić, pomóc, to oderwać się od ludzi, którzy krzywdzą, krzyczą i mają racje. Jest poziom życia, w którym trzeba głodnemu dać jeść, poczytać dziecku bajkę…. Ludzie, którzy „zbawiają świat”, rycząc na mównicach, mają rodziny, które zaniedbują, dzieci, które nie mają taty albo mamy, bo oni akurat mają ważniejszą sprawę, barykadę, na której są „niezastąpieni”.

 

Czuję, że mogę kreować świat w którym żyję. Mogę się otoczyć dobrymi słowami. Wyłączam wiadomości. Zacznę ich słuchać, jak będą podawać w prawdziwych proporcjach, to co dzieje się na świecie.

 

.i dlatego powstała seria „ to bee or no to bee”. To nie jest seria o pszczołach, tak jak „ GOD DOG” to nie jest seria o psach. To jest szukanie pozytywnego wizerunku świata. Szukanie dobra. Pszczoła mi się kojarzy pozytywnie. Lata. Choćby zaczynała od zera, zawsze zaczyna i nigdy nie przestaje. Jest wytrwała. Szlachetna. Pożyteczna. Jest ubrana w wesołe kolory, jasne, świetliste i mocne. Wygląda jak latający klocek lego. I jest nasza, w sensie żyje z nami, w naszym regionie. Pszczoła jest jak słoneczne okulary. Wkładam je i już w sercu jestem na wakacjach. I nabieram sił.

 

Starzy ludzie, którzy przeżyli wojnę, często nie chcieli o niej opowiadać. Po wojnie były zabawy, tańce. Czy zmienili poglądy? Czy przysłowiowi „Niemcy” nie byli już wrogami? Nie. Po prostu podjęli decyzję, że mają dość zła, zbrodni, przemocy. Czy możemy podjąć ją teraz? Jak ktoś się chce bawić w wojnę, będzie podawał mnóstwo argumentów, dlaczego to jest konieczne. Nie jest. Czy możemy być tak mądrzy jak ludzie po wojnie, wziąwszy przykład z poprzednich pokoleń i już od teraz zrezygnować z posiadania racji i obwiniania innych?

 

Fangor przeżył wojnę malując. Ukrył się w domu na wsi.

To bee or not to bee?


kategoria - picture, wystawa / Komentarze są wyłączone

NFM w pracowni

28 lis 2016

zachwycający koncert w pracowni zagrali:

Daisuke Takaoka – tuba (Japonia), Kuba Kurek – trąbka, Ksawery Wójcicki – kontrabas

zagrali ciszą, szeptem, z humorem i nonszalancją

szalenie mi sie podobało, dziękuję

czy ktoś z Państwa ma zdjęcia? to poproszę, bo mam tylko te dwa :+)

 

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

moja Galeria M Odwach pokazuje się na targach w Amsterdamie C13

20 paź 2016

a za tydzień zapowiadają się targi w Amsterdamie, gdzie Galeria M Odwach pokazuje moje malarstwo w C13! hurrrraaaaaaaaa!

https://www.facebook.com/events/656115041158211/

 

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska