XY - Anka Mierzejewska

teraz

cdn.

30 wrz 2015

z powakacyjną energią malowanie nowe nowe nowe

cdn.

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

ostatnia szansa

27 wrz 2015

dzisiaj jest ostatni dzień wystawy w Dreźnie : kto jeszcze nie widział, polecam wycieczkę w tą przepiękną słoneczną ciepłą niedzielę: http://www.ostrale.de/en

obraz, który zamieszczam, jest z innej wystawy, która odbyła się w Galerii M Odwach,  pt. ” Dobry Malarz To Sławny Malarz” i przedstawia obraz wybitnej malarki: Joan Mitchell wystawiany w muzeum. Dzisiaj pojawia się jako ilustracja.

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

aukcja

25 wrz 2015

+ dzisiaj jest wyjątkowy dzień – biorę udział w aukcji charytatywnej – o szóstej trzydzieści po południu w Pałacu Gruszów – kto lubi malarstwo – może wygrać dziś w aukcji mój obraz – bierze też udział 20 artystów – wstęp wolny – zapraszam w imieniu swoim i organizatora – fundacji „forart”.

+ aukcja charytatywna to moment, w którym można zdobyć taniej kawałek sztuki.

+ aukcja charytatywna to szansa, żeby pomóc, powiększyć „masę dobra” na świecie.

+ nauczono mnie, że jest związek między tym czy ja malutka myślę „dobro”czy „zło”, czy robię „dobro” czy „zło”, czy życzę komuś „dobro”, czy „zło”,  mówię „dobro” czy ” zło”, moim małym „altruizmem” czy „egoizmem”, a globalną ” masą krytyczną dobra i zła – przeciągnijmy trochę tą linę w dobrą stronę realną pomocą dzieciom, które są pod opieką fundacji.

* dodaję już po aukcji, że była wspaniała, ciepła, rodzinna atmosfera, rywalizacja – też, radość ze zwycięstwa w licytacji – też, szampan – też, dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali.

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

jeden z portretów Cecily Brown 100-200 cm

24 wrz 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

cieszyć się z małych rzeczy/////

23 wrz 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

fajny film wczoraj widziałem/momenty były?

22 wrz 2015

teraz jest nowa era filmów wielkich – filmów o prawdziwych emocjach – teatralność wyparowała – może rasa ludzka uczy się nazywać – językiem kina – najszybciej – to co się w nas dzieje – film wysuwa się na prowadzenie wszystkich sztuk – mimo, że niełatwo zrobić film, jednak tylko w kinie mam wrażenie, że sztuka nadąża ….z tych do obejrzenia natychmiast: „pieśń słonia”i „prawie jak matka”, a wcześniejszych tytułów nie pamiętam, ale dopiszę, jak sobie przypomnę ( zawsze z repertuaru NH), mówią jednym głosem : to co najważniejsze to akceptacja dziecka, bycie z nim, danie mu uwagi, czasu, rozmowy, bycia razem, uwagi, rozmowy, akceptacji, uwagi, słuchania go, patrzenia na nie, przytulania go, darowania mu swojego czasu, słuchania go, usłyszenia go…nic nie ma poza tym – nic innego nie jest ważne, w ogóle niczym innym nie warto sobie zaprzątać głowy: jeżeli dziecko – człowiek, nie dostanie miłości niszczy siebie, albo niszczy siebie i wszystko dookoła… dzisiaj wybitny film w NH:  http://www.kinonh.pl/film.do?id=11544

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

widzę tylko fragment więc jak mogę wyrażać opinię o całości

21 wrz 2015

fragment obrazu 

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

z Cecily Brown moją ukochaną malarką na tle jej obrazu

20 wrz 2015

jej obrazy podziwiam od  lat.

jest jedną z największych współczesnych malarzy,  których portrety namalowałam na wystawę ” dobry malarz to sławny malarz”.

jest piękną, wspaniałą kobietą.

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

pachnący ogród różany

17 wrz 2015

Szukając pozytywów – natknęłam się na opinię, że można myśleć w danym momencie tylko o jednej sprawie na raz, więc można zdecydować, czy będzie to coś, co mnie buduje i podnosi na duchu, uspokaja i uszczęśliwia, czy nie. Bardzo mi się podoba ta idea możliwości decydowania w jakim świecie żyję.


 

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

16 wrz 2015

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska