XY - Anka Mierzejewska

teraz

nie chcę od Ciebie nic oprócz miłości

31 sty 2014

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

Galeria Miejska nie przegap 18.00 dziś

30 sty 2014

Co dzieje się w Galerii Miejskiej – normalność. Normalność już się stała taka nadzwyczajna, że oczy przecieram ze zdziwienia.

Od piątku jest do oglądania wystawa abstrakcjonistów wrocławskich. W sali na dole – zielony obraz – Bałażejewskiego – to mój faworyt – przepiękny. Mimo, że ogólnie wolę figurację, czyli jak jest przodek, tyłek uwidoczniony na obrazie….

cdn.

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

dusźa jest dużo warta

29 sty 2014kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

29 sty 2014

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

zadanie na dzisiaj : być wesołym

28 sty 2014

- przed moim oknem pięć kruków, wron, czegoś czarnego, grzeje tyłki na śniegu i jak tu być wesołym?
- Pippi Langstrumpf widzi śmigło i mówi: o! znalazłam samolot ! to świetnie! lecimy !

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

kto ma uszy : Renaud García

27 sty 2014

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xKAJkW2AcTk

niezastąpiony konsultant muzyczny: Łukasz Kościelny – podał powyższy link :)

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

akcja STAREGO BANANA

27 sty 2014

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

Ty mi nie wierzysz, prawda?

26 sty 2014


* to jest naprawdę głowa, która wyrasta ponad inne głowy, to jest myśl, która szybuje ponad przeciętnością, to nie jest podpatrzone, to nie jest ukradzione, to nie jest takie jak wszędzie, to nie jest „bo tak jest modnie”, albo tak wypada, albo taki jest trend – to jest czysta prawda – o ET BER – jeżeli przeoczysz tą wystawę to naprawdę = uwierz mi – coś w życiu straciłeś

* teraz jest złoty wiek Wrocławia, zapowiadają tyle koncertów, że gubię się i nie wiem, bo nie znam się tak na muzyce, żeby wiedzieć, który jest tan najlepszy – więc jak spotykam znawcę, to od razu pytam : podaj mi jedno nazwisko, podaj mi jeden tytuł, jeden koncert z całego festiwalu, na który muszę pójść, bo nie mam tyle czasu w życiu, żeby ryzykować i próbować w nieskończoność… mam rodzinę, obowiązki, pracę – mogę się szarpnąć tylko na jedną rzecz – to jest to : wystawa w BWA – dziś: w niedzielę otwarta do 18:00

* a zaraz po wystawie w Capitolu Jerry Springer – wczoraj przkonałam się od nowa do teatru dzięki tej sztuce

* (obie rzeczy – nie dla wszystkich – dużo tam wulgayzmów i odniesień religijnych, które można opacznie zrozumieć)

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

dzis BWA do 18:00 a w Galerii M prace ET BER do nabycia

25 sty 2014

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

ukłucie zazdrości

24 sty 2014


Myślisz że mi łatwo było napisać o Małgosi ET BER ? Czuję ukłucie zazdrości – ooo-oj jak boli. W „mojej” dziedzinie, na „moim” terenie działa taki giant.
=> Pamiętam na kursie jogi pada zdanie : jesteśmy wszyscy jednym materiałem. Nitkami w jednej wielkiej tkaninie. Czasem jakaś nitka się urwie, lub przetrze. Ale dalej jesteśmy jednym. Trudno było to przyjąć. Szczególnie w tamtym okresie kiedy moja nienawiść sięgała apogeum. Zostałam tak skrzywdzona, niesprawiedliwie potraktowana, sponiewierana i jestem nitką obok tamtej nitki?
=> Rozmawiałam z pewnym politykiem. W tej rozmowie ( pełna godzina zegarowa) zaskoczyło mnie, że dla polityka ważne jest „czyja to zasługa”. Cały czas to podkreślał. To tamten zrobił, to ów załatwił . . zbieranie na swoim koncie zasług, punktów, co ja ja ja ja zrobiłem . . . to jest esencja polityki?
=> Dzisiaj myślę, że rewolucja jaka nas czeka to zmiana z „ja” na „my”.
Szczególnie trudne jest to w sztuce.
W sztuce indywidualizm sięga szczytu.

=> Zapraszam kiedyś na akcje „ta ostatnia niedziela” rok 2007 znajomych artystów… odpowiedź: „nie przyjdziemy do ciebie, bo nie będziemy ci robić reklamy”…
Myślisz, że idąc na ASP będziesz malować obrazy, ale nie bierzesz pod uwagę, że ci ktoś ukradnie pomysł, że ci ktoś zablokuje wystawę…jak Maryli Rodowicz ktoś wyłączy prąd jak stoisz z mikrofonem na scenie…
Był taki film „spaleni słońcem” Michałkowa – słońce świeci, jest dobrze i pojawia się szwarc charakter i wyłącza słońce. Ale to tak nie ma, że można szkodzić bez kosztów . . .mieczem wojujesz

=> Cieszę się z wystawy ET BER, nic nie tracę, a tylko zyskuję. ET BER wykonała wielki wysiłek żeby otworzyć te drzwi, które teraz nam pokazuje – oto są otwarte – korzystajcie ! Świat się wzbogaca i ja się wzbogacam przez jej sztukę i jej obecność. Ty nie wiesz jaka to jest przepyszna osoba. Jak ET BER usiądzie i zaczyna opowiadać. Brzuch boli ze śmiechu. Ja idę do przodu, Zenek, Zdzicha, Marian idzie do przodu, każdy kto zechce wejść w jej sztukę zmienia się i idzie do przodu.
=> Ryszard Grzyb tak odpowiedział na pytanie: „Czy malowanie jest prześciganiem się?
-Jest prześciganiem się, ale takim, że uczestnicy biegu popychają się nawzajem do przodu – oczywiście bieg odbywa się po linii koła – i nikt w końcu nie będzie pierwszy, bo nie ma mety.”
=> Tak – każda nowa kolekcja Zary, każdy film w nowych horyzontach, każda poranna kawa w radiu RAM, każdy artykuł Ziemkiewicza, każdy wstęp w katalogu z wystawy w Galerii Miejskiej, każda książka Eichelbergera, każdy koncert Tommy’ego Emmanuela, każda podróż, każdy obraz popycha świat do przodu ( lub nie warto o nim mówić).
Dlatego albo stoję albo wystawiam się na działanie sztuki i mam frajdę z myślenia o tym co przeżywam i wyciągam swoje wnioski. Idę do przodu.

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska