XY - Anka Mierzejewska

teraz

chcę zmieniać świat

31 sty 2017

każda rzecz na świecie ma być piękna. rzeczy mają być funkcjonalne i piękne jednocześnie.

sztuka nie ma żadnej funkcji.

sztuka zawsze jest estetyczna, nawet jak jest antyestetyczna.

„namaluj coś ładnego” usłyszałam kiedyś. wiele razy. nawet jak artysta chlapie to produkt jest ” ładny” w sensie estetyczny.  artysta estetyzuje. nawet jak się odżegnuje od obowiązującej estetyki to tworzy kolejne, inne jest znaczenie, inną formę, nową definicję.

obraz „kieliszki” w firmie BALMA

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

brawurowe poszukiwania łabądka

30 sty 2017

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

29 sty 2017

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

cześć

28 sty 2017

https://www.youtube.com/watch?v=6NXnxTNIWkc

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

z cyklu: niech ktoś to zrobi

27 sty 2017

potrzebuję:

1. ciuchów na zimę, w których będzie mi komfortowo ciepło i w których będę wyglądać jak w jedwabnej sukience. Lekkich i dopasowanych. Patrząc w lustro widzę misia z Krupówek przez 3 miesiące w roku i mało mnie bawi.

 

potrzebuję:

2. śmietników, które będą miały w sobie „niszczarkę ” – substancję albo mechaniczne miksery, które będą zmniejszać objętość śmieci w kontenerach miejskich – tak, żeby nie było stosów worków w każdy weekend widocznych za oknem.

 

potrzebuję:

3. ciepła, które chodzi ze mną – żebym była w kuli ciepła, a już nie musiała ogrzewać całej pracowni, kiedy jestem tu sama przez większość czasu.

 

potrzebuję:

4. przycisku w panelu radia, takiego, że kiedy jadę i słyszę piosenkę, która mi się podoba, to nie szukam karteczki albo chusteczki do nosa w panice, po wszystkich schowkach i długopisu pod fotelem, żeby zapisać wykonawcę, tylko żeby tym przycinkiem on mi się „zapamiętał” i żeby za każdym razem zapamiętywał się następny i następna piosenka na mojej liście, którą potem mogę zobaczyć na telefonie.

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

#słońce#prawdziwe#pobierać#żar#radość#color#światło

27 sty 2017

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

długie zimowe wieczory

26 sty 2017

to zdjęcie zamieścił ktoś na Instagramie bez podpisu autora

jeżeli Pan/Pani zna to nazwisko to proszę do mnie napisać  - bo chciałabym je tu umieścić:  stąd wzięłam inspirację 

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

z kim porozmawiać o sztuce?

25 sty 2017

kłębią mi się w głowie  nierozsupłane pytania, i jedynym miejscem, gdzie można się spotkać z tym światem są książki Marii Poprzęckiej. tylko jak je zdobyć? polecam wszystkie.

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

super garden – w zaskakującej skali

23 sty 2017

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1201863463178067&set=a.1201863449844735.1073742044.100000632749192&type=3&theater

kategoria - wystawa / Komentarze są wyłączone

ALARM

23 sty 2017

http://fakty.elblag.pl/bulwersujacy-wyrok-sadu-dziewczynka-odebrana-babci-i-umieszczona-w-domu-dziecka/

ktoś z Państwa może pomóc? można skopiować i wysłać lub napisać od siebie; proszę pomóc:
Szanowni Państwo,
Piszę w sprawie powrotu dziecka do bezpiecznego domu, do babci.
Proszę sobie wyobrazić uśmiech Brata Alberta. Proszę sobie wyobrazić, że Krzysztof Kolbe przychodzi na wizytę do tych pracowników, którzy bezdusznie wnioskowali do sądu odebranie babci wnuczki. Co by im doradził ? Na stronie MOPSu jest misja, proszę przypomnieć pracownikom : Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej działającą w formie jednostki budżetowej Miasta Olsztyn, służącą mieszkańcom Olsztyna, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Po pierwsze nie szkodzić. To dziecko nie ma lekko, nie ma na co dzień rodziców, a jeszcze odbiera mu się jedyne poczucie bezpieczeństwa jakie pokłada w obecności babci. I to ją spotyka od ludzi, których deklarowaną misją jest pomoc. Wierzę, że wielu wspaniałych pracowników MOPSu działa z poczuciem odpowiedzialności i z sercem.
W tym konkretnym przypadku jestem wstrząśnięta bezdusznością pracowników, którzy tak bezczelnie manipulowani nieświadomą zagrożenia babcią. To uwłaczające zachowanie ludzi, którzy udowodnili swoją postawą, że nie nadają się do pełnienia swojej funkcji. Ich działania powodują zagrożenie dla psychiki podopiecznych, w tym wypadku ich wniosek do sądu może fatalnie odbić się na przyszłym życiu dziewczynki. Do tego zawodu trzeba mieć powołanie i wielkie serce. Taka bezduszność, przemoc i gwałt na psychice dziecka jest niedopuszczalny. Nie wiem jak ci pracownicy MOPSu, którzy dopuścili się takiego zachowania chcą przeprosić i zadośćuczynić dziecku i jego babci za spowodowanie tak strasznego stresu. Jestem zszokowana. Jak możemy pomóc dziecku? Jak oddać je natychmiast pod opiekę babci, żeby mimo karygodnych błędów dorosłych, mogła poczuć się znów bezpiecznie.
Z poważaniem

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska