XY - Anka Mierzejewska

teraz

chłopak z rafy koralowej 130-130 cm

27 lut 2017

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

po co sztuka biznesowi?

24 lut 2017

$ Po co sztuka biznesowi? – wczoraj byłam panelistą na spotkaniu na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zorganizowanym przez BCC, WS i Kobietę w Chmurze.

$ Jest przypowieść w Biblii o tym, jak dwie siostry Marta i Maria podejmowały Jezusa w domu. Marta przygotowywała jedzenie, Maria siedziała i słuchała co On mówi. Marta zaprotestowała, bo uważała, że tylko ona pracuje, a Maria się obija. Zwróciła się do Jezusa: poproś Marię, żeby mi pomogła. Jezus odpowiedział, że Maria też go przyjmuje, tylko w inny sposób.

$ Identyfikowałam się z Martą. Praca jest moim żywiołem.

$ Ostatnio spotkałam się z taką interpretacją pewnego zdarzenia: Facet wskoczył do basenu i go sparaliżowało. Musi leżeć. Jego dusza o to poprosiła. Poprosiła o czas na przeżywanie życia w środku. O możliwość zajęcia się sobą.

$ Szokujące wyjaśnienie? Jednak dzięki zetknięciu się z takim podejściem, mogę  inaczej spojrzeć na opowieść o Marcie i Marii.

$ Mam zawsze nieskończoną listę zadań. Zawsze jest za mało czasu. I nagle zafundowałam sobie wakacje we Wrocławiu. Zwiał mi samolot do Rzymu. Dlaczego nie zrobić sobie Forum Romanum na Górce Partyzantów? Dzień oglądania nieba.

$ Napłynęły nowe pomysły na obrazy.

$ Po co biznesowi sztuka?

$ „artyści to wolne ptaki”, ” artysta śpi do południa”, ” artysta” – mówi się często o kloszardzie, bo robi co chce i nie dba o to co będzie jutro. Wychodzi na to, że artysta nie bierze odpowiedzialności, kiedy biznes dźwiga na co dzień odpowiedzialność za wszystko. Nic bardziej mylnego. To krzywdzące przekonanie, jak wiele innych nieprawdziwych przekonań obowiązywało w poprzednich pokoleniach. Trzeba je zweryfikować i naprawić.  To jest schemat myślowy, w który wierzą niektóre roczniki i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

$ Historia sztuki to historia bardzo pracowitych ludzi. Prawdziwi artyści są owładnięci tworzeniem. Są tytanami pracy. Czy Henry Mattis miał więcej z Marii czy z Marty? My, artyści myślimy cały czas o naszej pracy. Jesteśmy naszą pracą.

$ Artysta ma misję bycia. (idealnie ilustruje tą myśl : „Marina Abramovic – artystka obecna” ) Wsłuchiwania się w świat. Przyglądania mu się. Bycia czujnym. Jest napięty jak struna. Jest wrażliwy. Przewrażliwiony. Jest jak najcieńszy, najdelikatniejszy materiał. Reaguje na dotyk świata, jakby był bez skóry. Bez żadnej ochrony. Wyczuwający i reagujący. Artysta bierze na siebie odpowiedzialność w każdej sekundzie. Pisząc, malując, rzeźbiąc, projektując spoczywa na nim olbrzymi ciężar. Buduje. Artyści są innowatorami. Są kreatorami.

$ Inni w tym czasie robią inne rzeczy i nie widzą pracy artysty. Nie są w stanie jej docenić, nawet zauważyć, że ona istnieje.

$ Biznes może uczestniczyć w rozwoju, który inicjują artyści. Jest wielu przedsiębiorców, którzy to rozumieją, mają taką potrzebę, bo kochają sztukę.

$ Wyobrażam sobie, że to musi być wspaniałe uczucie, mieć świadomość, że dzięki mnie, dzięki temu, że mój biznes wspomógł działania wybranego przeze mnie artysty, świat idzie do przodu, rozszerza się świadomość. To by dla mnie było wspaniałe doświadczenie, zasypianie z tą myślą. Wszyscy możemy. Wszyscy mamy wpływ.

$ Rozmowa:

- czym się pani zajmuje?

- jestem bankierem.

- to nie jest dobra praca dla duszy.

$ Zagonienie w realizowaniu biznesplanu nie sprzyja duszy. To wyciskanie człowieka jak cytryny w korporacjach … gdzieś trzeba się ładować. Stacją paliw jest sztuka. Z nieograniczonymi zasobami. Te zasoby „produkują” artyści.

$ Po co sztuka biznesowi? Tak to widzę upraszczając: Marta jest biznesem. Maria jest sztuką. To są dwa rodzaje przeżywania życia. I każdy daje z siebie wszystko. Nie ma oczywiście podziału drastycznego, w każdym z nas jest część z każdej z nich.

$ Protestuję przeciwko  ocenianiu: artystom jest łatwiej… biznesowi jest łatwiej… to nieprawda. Każdy ma swoje problemy i swoje szczęście.

$ Potrzebujemy siebie nawzajem. Wymieniamy się energią, ideami, entuzjazmem.

$ P>S>  Gdzieś zagubiona została myśl, że przebywanie ze sztuką to przyjemność. I współpraca sztuka – biznes, też niech będzie przyjemnością.

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

recenzentki

23 lut 2017

kategoria - akzsazc, picture, wystawa / Komentarze są wyłączone

jakbytobyłomiećswobodę?

22 lut 2017

 

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

niby oczywiste, a czasem się przypomni:”dobro prawda piękno to to samo

20 lut 2017

szczęście to jest popatrzyć na obraz, który się namalowało i wiedzieć, że jest dobry.

cokolwiek robisz myślę że tak samo to działa. dentysta zrobi dobrą plombę. kucharz dobrą rybę.

 

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

and then

17 lut 2017

https://www.youtube.com/watch?v=qAO1fGzWSAc

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

w tym pudełku jest wszystko. weź co chcesz.

17 lut 2017

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

facet z kobietą, dwóch facetów, dwie zapałki – historia

14 lut 2017

najpierw namalowałam faceta po prawej, kobietę po lewej, potem się przemalowali w dwóch facetów a teraz  przybrali formę pary zapałek. 

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

niedziela

13 lut 2017

umówmy się, że dzisiaj jest niedziela. jest mnóstwo czasu. mamy czas w nieskończoność. 

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

chcesz oszczędzić fatygę, pieniądze i czas? = teraz zdobywca 1MIEJSCA może być Twój

11 lut 2017

+ Dlaczego chciałabyś przyjmować interesantów w najpiękniejszym, luksusowym biurze we Wrocławiu?


+ Jeżeli jesteś na tej stronie to znaczy, że estetyka i rzeczy efektowne wyjątkowo się dla Ciebie liczą. Zapewne masz wyrobiony gust i doceniasz z miłością wykończone wnętrza. Masz frajdę z posiadania rzeczy unikatowych, które są nieosiągalne dla innych.

 

+ Takie właśnie jest biuro Pracowni Projektowej Plan, które teraz możesz wynająć. Kiedy tam już będziesz, zobaczysz w każdym detalu, że ktoś miał ambicję i radość z myślenia nad każdym niuansem i rozwiązaniem technicznym.

 

+ Mistrzowsko zaprojektowany budynek przy ulicy Żmigrodzkiej 93B ma ostatnie stumetrowe biuro do wynajęcia. Dodatkowym atutem jest świetna lokalizacja tuż przy głównej, wylotowej ulicy. Jednocześnie biuro posiada komfortowy parking z urokliwymi starymi jodłami w zacisznym wnętrzu budynku.


+ Zjawiskowo zaprojektowane łazienki, z awangardową grafiką artystki Małgorzaty EtBer Warlikowskiej są najbardziej oryginalnymi sanitariatami jakie istnieją. Oczywiście jest to najpiękniejsze dostępne biuro we Wrocławiu, a do tego też mądre technicznie. Masz tu niespotykany dotąd komfort.


+ Wyczerpująca lista wszystkich parametrów technicznych, na której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie ważne pytania, jest poniżej.


+ Natomiast Twoja wewnętrzna przyjemność jaką odczuwasz przebywając w pięknej architekturze, zachwyt w oczach gości Twojego nowego biura, nie jest wpisany na listę, a mam wrażenie, że to są główne, wyjątkowe powody, dla którego warto natychmiast zareagować na to ogłoszenie i traktować je jako szansę na diametralną zmianę w Twoim życiu zawodowym.


+ To tak jak polecieć tylko jeden raz na wakacje na Florydę i mieć pokój z widokiem na Ocean, albo pokój z widokiem na mur. Życie jest krótkie. Skorzystanie z tak wyjątkowej szansy to mądre posunięcie.

Oczy są oknami duszy. Nasyć ją tym co najlepsze.


+ Wszystkie informacje z przyjemnością przekaże Ci osoba kompetentna. tel. : 501 280 509

 

ostatnie 100 metrowe biuro w budynku ST ART przy ul. Żmigrodzkiej 93B we Wrocławiu jest teraz dostępne;

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

ZDOBYWCA 1MIEJSCA W KONKURSIE PIĘKNY WROCŁAW 2012 ZA NAJLEPSZY OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ I ZDOBYWCA WYRÓŻNIENIA NA DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU ARCHITEKTURY 2012 ZA WNĘTRZA I DIZAJN

 

ROZWIĄZANIA URBANISTYCZNE

 1. doskonała lokalizacja przy drodze krajowej – trasie nr 5, wylotowej na Poznań,
 2. przy zjeździe na obwodnicę śródmiejską i zjeździe na obwodnice autostradową
 3. przystanek tramwajowy linii: 1, 7, 15
 4. przystanek autobusowy linii: 129, 130, 144, K, 308, 908, 247
 5. na dziedzińcu parking na 22 miejsca postojowe
 6. teren ogrodzony i oświetlony
 7. dziedziniec ocieniony dwiema starymi jodłami

ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE

 1. każdy moduł ma własny designerski moduł sanitarny
 2. każdy moduł ma aneks socjalny z zaprojektowanym indywidualnym wyposażeniem meblarskim
 3. obiekt jest kameralny o charakterystycznej dla Pracowni Plan stylistycznej prostocie
 4. obiekt zaprojektowany dla optymalnych warunków pracy twórczej – kameralność, skupienie, wyciszenie, widok na zieleń, bezpieczeństwo, wszystkie ekologiczne rozwiązania i najnowsze technologie

ROZWIĄZANIA INSTALACYJNE

 1. wentylacja – obiekt wyposażono w mechaniczną wentylacje nawiewno-wywiewną opartą o centrale z odzyskiem ciepła umieszczoną na dachu
 2. klimatyzacja – każdy moduł biurowy wyposażony jest w indywidualną klimatyzacje z własnymi jednostkami na dachu
 3. ogrzewanie – obiekt jest wyposażony w kotłownię gazową z piecem kondensacyjnym. Każdy moduł biurowy ma swój licznik ciepła
 4. woda – każdy moduł ma własny węzeł sanitarny z wc, pisuarem i umywalką a także aneks socjalny ze zlewem. Moduły mają liczniki na wodę
 5. każdy moduł ma swój podlicznik energii elektrycznej
 6. każdy moduł jest wyposażony w system telewizji RTV SAT
 7. każdy moduł ma okablowanie strukturalne łączące w sobie funkcje instalacji telefonicznej i komputerowej
 8. każdy moduł ma wyposażenie elektryczne dla maksymalnej możliwej liczby stanowisk komputerowych
 9. każdy moduł jest wyposażony w szafki centrum dystrybucyjnego
 10. ponadto obiekt wyposażony w systemy: domofonowy, kontroli dostępu, sygnalizacji alarmu włamania, instalacji telewizji dozorowej CCTV, detekcji gazu
 11. części wspólne jak klatki schodowe, parking, sala spotkań są wpięte w system sterowania EIB/KNX obsługiwane z panelu LCD dla oszczędzania wspólnej energii.
 12. w obiekcie jest możliwy Internet drogą radiową, światłowodową i jest też głowica orange.

ATUTY OBIEKTU, WYPOSAŻENIE PONADSTANDARDOWE I LUKSUSOWE

 1. obiekt biurowy pozbawiony wspólnych korytarzy i sanitariatów na kluczyk
 2. indywidualne, kameralne studia z własnym zapleczem socjalnym i sanitarnym
 3. piękny widok na dwie stare greckie jodły
 4. każdy moduł biurowy rozliczany indywidualnie. Indywidualne liczniki na wodę, ogrzewanie, prąd
 5. nowatorskie rozwiązanie – każdy sanitariat biurowy wyposażony w wc i zamykany pisuar
 6. inteligencja w budynku – sterowanie obiektem EiB/KNX
 7. stolarka aluminiowa renomowanej firmy REYNAERS z szybami COOLLITE odbijającymi promienie słoneczne i wkładkami akustycznymi
 8. ekologiczne ustroje akustyczne renomowanej firmy HERADESIGN
 9. klimatyzatory MITSHUBISHI z funkcją grzania
 10. ekskluzywne wyposażenie elektryczne MERTEN / SCHNEIDER ELECTRIC
 11. ekologiczna posadzka z linoleum holenderskiej designerskiej firmy FORBO
 12. luksusowe okleiny ścienne holenderskiej firmy Vescom
 13. ekskluzywne, designerskie grzejniki VNH
 14. strefy wspólne wyposażone w kanałowe grzejniki topowej firmy EMCO
 15. przepiękne bez-przylgowe drzwi z krytym zawiasem firmy BKT
 16. ceramika sanitarna luksusowej firmy DURAVIT projektu PHILIPA STARCA
 17. autorska, unikatowa serigrafia na kaflach i umywalkach wykonana w pracowni Małgorzaty ETBER Warlikowskiej
 18. akcesoria renomowanych firm KLUDI , HEWI
 19. wentylacja z rekuperacją
 20. duże możliwości aranżacyjne przeanalizowane przez projektantów od luksusowym gabinetów multimedialnych do wielostanowiskowych przestrzeni biurowych.

 

kategoria - wro / Komentarze są wyłączone

« powrót

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska