XY - Anka Mierzejewska

teraz

opowiadać?

15 lut 2020

wiem. wiem, że muszę to namalować. rozrysowuję postać – na przykład wczorajsze psy. a potem jest malowanie. samo malowanie jest bardzo krótkie.  stanie przed obrazem w napięciu. założenie go kilkoma plamami. tak, żeby treść była czysto „widoczna”, „opowiedziana”, „przekazana” – to wszystko są słowa kulawe w tym miejscu. treść obrazu – jego dusza – ma być czysta. przeźroczysta. nie może mieć „grzechu” – czyli fałszu. może być dowolnie niekształtna. dziwaczna. tylko musi być prawdziwa. sama dla siebie. jak się uda taki ascetyczny – kształto-kolor trafić, to to się nazywa szczęście. sukces. sens.

inny jest freestyle.  szał radości. wtedy któryś nieszczęśnik, jeden z tych, co siedzi w malarskim czyśćcu, jest wywleczony za uszy z magazynku, gdzie się męczy sam ze sobą, bo nie wiadomo co w nim jest koślawego – ale jakoś nie do końca jest sobą. „jeżeli ” trochę nie – to nie”. i wtedy na nim można ćwiczyć, wiedząc, że się ma luz, bo idzie na zmarnowanie. a jak się ma luz totalny, to mogą wyjść cuda. czasem się zdarzają.

dzisiaj widzę faceta. najlepszą ma koszulę – koszula czarna w kwiaty. dzika rzecz.

#xy #anka #mierzejewska #malarstwo #sztuka #kupie #kwiaty #kunst #bild #paintings #art #contemporary #artist #studio #wroclaw #cybulskiego

XY 190-100

kategoria - picture / Komentarze są wyłączone

Komentarze zostały zamknięte.

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska