XY - Anka Mierzejewska

teraz

miłość i szacunek

23 lip 2019

Każdy człowiek potrzebuje dwóch rzeczy, miłości i szacunku. Przez sam fakt, że istnieje. Niezależnie od poglądów, preferencji, przebytych doświadczeń mamy wszyscy obowiązek zachowywać się porządnie i okazywać szacunek każdemu.

Podstawą porządku świata jest wolność wyboru. Każdy ma prawo sam decydować w jakim towarzystwie chce spędzać czas. Jakim prawem ktoś śmie wpychać się w czyjeś życie.

Wyobrażam sobie chłopca, który rodzi się gejem i odkrywa to w sobie i jak się musi czuć, kiedy orientuje się, że to kim jest, jest nieakceptowalne dla mamy, taty, kogoś w jego środowisku. Jaka to musi być presja. Jakie brzemię na całe życie.

Słyszałam o gejach,  którzy musieli się żenić, bo tak im społeczność dyktowała, musieli mieć kobietę i dzieci. Jak taki facet się czuje? Unieszczęśliwia kobietę. Jak się czują dzieci tego mężczyzny? Ale kto unieszczęśliwia? Ludzie, który wywarli na nim taką presję. Przecież to jest chore, żeby człowiek nie mógł być otwarcie sobą. Niech się facet żeni z facetem, skoro tego chce. Jak można się wpychać człowiekowi w życiowe wybory i decyzje.

Słyszałam o rodzinach, które na chama chciały „leczyć” geja. Słabo mi się robi. Pomyśl, ze Ciebie ktoś chce wyleczyć z tego kim jesteś. Ktoś Tobie by sugerował, że z Tobą jest coś nie tak. Jak się wtedy czujesz?

Przykro mi bardzo i jestem zażenowana, że o tak oczywistej prawdzie jak wolość osobista w ogóle trzeba dyskutować.

Rozumiem, że niektórych drażni obnoszenie się ze swoją orientacją.  Myślę jednak, że trzymający się za ręce faceci – to jest normalne zachowanie i w niczym nie gorszące i nie można tego nazwać – ” obnoszeniem się”. To, ze pojawiły się filmy poruszające temat – muszą się pojawiać, bo czemu nie. Popatrz na sprężynę. Jak ją dodusisz do ziemi – musi odskoczyć. Teraz, po tak wielu latach opresji, nareszcie ten temat można w ogóle poruszyć, więc sprężyna odskakuje. Ona się uspokoi, jak nie będzie presji. Proponuję  raz na zawsze zostawić decyzje ludzi, co do własnej orientacji seksualnej, w spokoju.

Jeżeli do kogoś przemawia argumentacja chrześcijańska – to można wziąć pod uwagę,  że Bóg ludzi takich stworzył. A skoro tak, to wiedział co robi. I to jest dobre. Dlaczego więc człowiek ma kwestionować doskonałe, boskie dzieło?

kategoria - Bez kategorii / Komentarze są wyłączone

Komentarze zostały zamknięte.

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska