XY - Anka Mierzejewska

teraz

teraz jest początek

26 kwi 2017

*dzisiaj na portalu: „Zmiany w życiu” przeczytałam taki cytat: „Człowiek staje się tym, o czym myśli”. R.W. Emerson

*ktoś inny zmagał się z pytaniem co to jest ‘niebo i piekło’,  i stwierdza,  że to nasze myśli są przysłowiowym ‘niebem albo piekłem’.

*rozumiem to tak;  żyję w swojej głowie i jestem swoimi myślami, bo przecież nie mam nic, poza własnymi myślami ( nie znam myśli innych ludzi. znam tylko tyle ile wyjawią).

*myśląc dobrze, nastawiając się dobrze, widząc dobre intencje innych i mając samemu dobre intencje zawsze, codziennie od nowa – jestem w ‘niebie’. w tej chwili, w której to myślę. w każdej chwili po kolei. w każdej sekundzie podejmuję decyzję, czy pozwalam moim myślom iść w kierunku złości, strachu, zagrożeń, problemów, czy zrozumienia, miłości, otwartości i nadziei.

*dokonuję wyboru, czy jestem w tej sekundzie ‘w niebie czy w piekle’. żyję w niebie czy w piekle.  jestem odpowiedzialna, czy znajduję się tu czy tu. to mój wybór. takie jest moje życie jakiego wyboru dokonuję co chwilę.

*pozwalam sobie na szczęście. na emanowanie doładowujących emocji. na przykład teraz pada deszcz, podlewa trawniki, popatrz jaki mają mięsisty, wesoły kolor. już samo patrzenie na zieleń uspokaja oczy. to cudowny moment, w którym można pracować. nie ma pokus, żeby zwiać do parku. same plusy. lubię, ogromnie lubię, takie dni jak ten.

tu z dawnych czasów obrazek :

kategoria - akzsazc / Komentarze są wyłączone

Komentarze zostały zamknięte.

Strona oparta na WordPress, Copyright by Anka Mierzejewska, design by PB & Anka Mierzejewska